"Платформа за заетост и социални въпроси" (ESAP) е проект на стойност 3 милиона евро, финансиран от Европейския съюз и съвместно изпълняван от Съвета за регионално сътрудничество (СРС) и Международната организация по труда (МОТ) в страните от Западните Балкани. Екипът на проекта е със седалище в Сараево, Босна и Херцеговина.
Срокът на изпълнение на ESAP е 3 години, от март 2016 г. до април 2019 г. Целта е укрепване на регионалното сътрудничество и институционалния капацитет на националните администрации, организациите на работодателите и работниците, като им се даде възможност ефективно да развиват и прилагат реформи в областта на трудовота заетост и социалната политика в рамките на разширения ЕС.
СРС и МОТ изпълняват целеви дейности заедно с публичните администрации и организациите на работодателите и работниците. Дейностите са организирани в шест теми.
Съветът за регионално сътрудничество (СРС) насърчава взаимното сътрудничество и европейската и евроатлантическата интеграция на Югоизточна Европа, за да стимулира развитието в региона в полза на неговото население. СРС работи за подобряването на конкурентоспособността в Югоизточна Европа, като същевременно допринася за по-добро управление, подобряване на функционирането на правовата държава и засилена сигурност в региона. Членовете на СРС включват 46 държави, организации и международни финансови институции. СРС има Секретариат със седалище в Сараево, Босна и Херцеговина, ръководен от Генералния секретар Хидо Бишчевич. Отделно от седалището в Сараево, Секретариатът има в Брюксел Бюро за връзка с европейските и евроатлантическите институции. Виж повече: www.rcc.int |
|
Международната организация на труда (МОТ) е тристранна агенция към ООН. От 1919 г. МОТ обединява правителствата, работодателите и представителите на работниците от 187 държави-членки, за да определят трудовите стандарти, да разработват политики и да разработват програми за достойни условия на труд за всички жени и мъже. Дейността на МОТ по проекта се управлява от Екипа за достоен труд на МОТ / офис Будапеща, който предоставя консултантски услуги, развитие на капацитета и техническа помощ на правителствата и организациите на работодателите и работниците в области, свързани с правата на работното място, създаване на работни места, социална защита, социален диалог и равенството между половете в рамките на националните програми за достоен труд. Виж повече: www.ilo.org и www.ilo.org/budapest |
МРЕЖА ОТ ИНСТИТУЦИИ ЗА МИРНО УРЕЖДАНЕ НА ТРУДОВИ СПОРОВЕ В ЗАПАДНИТЕ БАЛКАНИ